18 lutego 2019

148 mln zł mają wynieść dochody powiatu mieleckiego w tym roku, zaś wydatki będą na poziomie 162 mln zł.

Starosta Stanisław Lonczak liczy na to, że 14 milionowy deficyt uda się pokryć ze środków wolnych bez konieczność zaciągania kredytu. Kluczowe inwestycje zaplanowano w trzech obszarach: inwestycje drogowe, opieka zdrowotna i oświata.

Starosta mielecki Stanisław Lonczak powiedział w Radiu Via, że ponad 8 mln zł ma kosztować termomodernizacja i przebudowa budynku dwóch przychodni w Mielcu.

3 mln zł zapisano w budżecie na kolejny etap modernizacji mieleckiego szpitala w szczególności oddziału położnictwa i ginekologii oraz oddziału chirurgii. Zależy nam by podnosić standard opieki i wyposażenia poszczególnych oddziałów – podkreślił w porannym programie starosta Lonczak.

2 mln zł ma kosztować budowa infrastruktury sportowej na terenie II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, zaś prawie 1,5 mln zł starostwo zamierza przeznaczyć na termomodernizację budynku internatu przy Powiatowym Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu.

Spośród istotnych inwestycji drogowych to m.in. przebudowa ul. Wojska Polskiego w Mielcu za 1 mln 750 tys. zł i drogi relacji Zgórsko – Wola Wadowska w miejscowości Wola Wadowska za 1,5 mln zł. Planowana jest także budowa nowych chodników, na co starostwo planuje wydać 1 mln zł.

Całość rozmowy tutaj

Małgorzata Oczoś-Błądzińska