31 stycznia 2020

34,5 mln zł zainwestują cztery nowe firmy na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów – Dworzysko. Dzięki nim powstaną nowe miejsca pracy. 

Józef Jodłowski, starosta rzeszowski powiedział w Radiu Via, że na terenie strefy ulokują się firmy branży budowlanej, motoryzacyjnej, a także firma zajmująca się recyklingiem. Każda z nich, jak podkreślał starosta w porannym programie, w założeniach ma prowadzić działalność innowacyjną. Dzięki realizowanym przez nie inwestycjom prawie tysiąc osób będzie mogło znaleźć w nich pracę.  Firmy mają teraz trzy miesiące na załatwienie formalności związanych z rozpoczęciem inwestycji, a potem maksymalnie siedem miesięcy na ich realizację.  

Do tej pory na terenie Dworzyska zdecydowało się na działalność 17 firm, oferując pracę dla prawie tysiąca osób. Kolejne działki na Dworzysku już są rezerwowane – powiedział starosta Józef Jodłowski.

Dzięki dotychczasowej sprzedaży działek na terenie Parku Naukowo Technologicznego Rzeszów – Dworzysko powiat rzeszowski pozyskał ponad 52 mln zł.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska