14 lipca 2019

15 lipca wystartuje XXIX Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej "Pomost International".

W trakcie dwutygodniowego kursu Rzeszów po raz kolejny będzie gościł amerykańskich nauczycieli – wolontariuszy z partnerskiego miasta Buffalo, którzy poprowadzą językowe zajęcia dla 136 uczestników.

-„Pomost International” to wakacyjny Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej, który organizowany jest nieprzerwanie od 1991 roku. To właśnie wtedy stolica Podkarpacia została wyłoniona spośród 100 polskich miast jako miejsce realizacji corocznej inicjatywy, co przyczyniło się do pogłębienia istniejącej relacji partnerskiej Rzeszowa z amerykańskim miastem Buffalo – informuje Daniel Czarnota z Rzeszowskiego Domu Kultury.

„Pomost International” po raz kolejny cieszy się rekordowym zainteresowaniem dzięki czemu na tegorocznym kursie ponownie zagości komplet uczestników. Dwutygodniowe przedsięwzięcie, którego organizatorami są Stowarzyszenie Pomost International w Buffalo, Rzeszowski Dom Kultury, Urząd Miasta Rzeszowa oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Rzeszowie będzie realizowany w formie całodziennej dla młodzieży oraz formie wieczorowej dla dorosłych.

Tegoroczny kurs poprowadzi grupa 13 nauczycieli z miasta Buffalo, którzy na co dzień są przedstawicielami różnych zawodów i stanowisk społecznych. Wśród goszczących w Rzeszowie amerykańskich wolontariuszy obecni będą także potomkowie polskich imigrantów oraz osoby czynnie związane z organizacjami polonijnymi.

Zajęcia prowadzone będą wyłącznie w języku angielskim, na podstawie specjalnie opracowanego podręcznika, a tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie dziki zachód.

Oficjalne otwarcie kursu odbędzie się 15 lipca o godzinie 9.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Rzeszowie przy ul. Rejtana 30.

Małgorzata Lewicka-Kyc