12 września 2018

Już za 100 dni najbardziej potrzebujące rodziny, otrzymają paczki z żywnością i innymi niezbędnymi artykułami.

,,Poloneza czas zacząć” usłyszeli nie tylko tegoroczni maturzyści. Wolontariusze Szlachetnej Paczki z okazji zbliżającego się finału, do którego pozostało 100 dni, postanowili na wzór uczniów szkół średnich zorganizować tzw. studniówkę.  Była to przede wszystkim okazja ku temu, by przypomnieć mieszkańcom Podkarpacia, o działalności charytatywnej, którą inicjuje Stowarzyszenie „Wiosna”.
Co roku przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzają rodziny, które zgłosiły się bądź zostały zgłoszone do specjalnej bazy, aby poznać ich potrzeby. Następnie na podstawie sporządzonych opisów, darczyńcy mogą samodzielnie przygotować świąteczne paczki, które trafiają do wybranych rodzin. W tym roku baza potrzebujących, zostanie otwarta 17 listopada. 

Ta inicjatywa od lat cieszy się sporym zainteresowaniem, w pomoc włączają się również artyści, sportowcy, a nawet Para Prezydencka. 
Podczas ubiegłej edycji w województwie podkarpackim, 700 wolontariuszy, dotarło do 987 rodzin. W dzisiejszym wydarzeniu, brali także udział wolontariusze Akademii Przyszłości, którzy w ubiegłej edycji udzielili wsparcia 150 dzieciom. 

Stowarzyszenie ,,Wiosna” wciąż czeka na osoby, które zaoferują swoją pomoc i zechcą zostać wolontariuszami. Termin na zgłoszenie się mija końcem września.  Zgłoszeń można dokonywać za pośrednictwem strony: www.superw.pl.

Arleta Blok