7 marca 2022

Z sukcesami wystartowali w tym roku podkarpaccy leśnicy w 46 Biegu Piastów, który odbył się w dniach 4-6 marca w Jakuszycach (teren Nadleśnictwa Szklarska Poręba).

W ramach ogólnopolskich zmagań narciarzy biegowych rozegrany został XXVI Narciarski Bieg Leśników o Puchar Dyrektora Generalnego LP oraz XIX Mistrzostwa Polski Pracowników LP w Narciarstwie Biegowym o Puchar Dyrektora RDLP we Wrocławiu.

W Biegu Leśników na dystansie 25 km w kategorii pań wygrała Dominika Dąbrowska – Duda z RDLP w Krośnie, która kolejny raz stanęła na podium tych zawodów. Druga była Anna Kulik (Nadl. Świeradów), zaś trzecia Katarzyna Szczerbicka (z Nadl. Lutowiska). Identyczna kolejność w biegu kobiet była w klasyfikacji Mistrzostw Polski Pracowników LP

Z kolei w rywalizacji leśników trzecie miejsce zajął Piotr Szczygieł (były pracownik RDLP w Krośnie), który prócz dystansu 25 km, z powodzeniem walczył też na trasie 30 km stylem dowolnym i 50 km stylem klasycznym.

Puchary i nagrody wręczali Tomasz Olszewski, dyrektor RDLP we Wrocławiu, Jerzy Majdan nadleśniczy Nadleśnictwa Szklarska Poręba i Zyta Bałazy, emerytowana szefowa tej jednostki.

W tym roku na trasach biegu rywalizowało ponad 80 leśników, w tym 7 z Podkarpacia.

Tekst i zdjęcia: Edward Marszałek rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Piotr Mazurkiewicz