7 czerwca 2021

W dniach 3-5 czerwca 2021 roku w Poznaniu, na krytym basenie Termy Poznańskie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w Skokach do wody. W zawodach wystartowało 17 zawodników reprezentujących nasze miasto Rzeszów oraz klub sportowy Skoki do wody Stal Rzeszów.

Skoczkowie rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych, w konkursach na trampolinach 1m i 3m, wieży oraz skokach synchronicznych.

W najmłodszej kategorii D, na trampolinie 1m zwyciężyła Gabriela Stec, wyprzedzając Valerię Rukh. W tej samej kategorii na trampolinie 3 metrowej – srebrny medal zdobyła Valeria Rukh, a brązowy Gabriela Stec. Natomiast w konkursie skoków z wieży triumfowała Valeria Rukh.

W kategorii C na trampolinie 1 m – złoty medal zdobyła Sara Skoczylas. W kategorii B dziewcząt dwa medale dla Rzeszowa wywalczyła Weronika Bojda – złoto na trampolinie 1m i srebro na trampolinie 3m.

Wśród chłopców w  kategorii B komplet trzech złotych medali wywalczył Eryk Dróżdż, który zwyciężał w konkursach na obu trampolinach oraz wieży.   W kategorii A dziewcząt wszystkie medale zgarnęły zawodniczki z Rzeszowa.  Na trampolinie 1m – złoty medal zdobyła Aleksandra Puterla, srebrny Maria Łukaszewicz, a brązowy Karolina Wolska. Na trampolinie 3m – złoty medal ponownie powędrował na szyję Aleksandry Puterli, srebrny medal tym razem wywalczyła Karolina Wolska, a trzecie miejsce zajęła Maria Łukaszewicz.

W konkursie skoków z wieży w kategorii A chłopców – najlepszy był Filip Jachim.

W konkurencji skoków synchronicznych w kat. A/B z trampoliny 3m – pierwsze miejsce wyskakał duet: Emilia Deręgowska i Gabriela Skalska, a na trzecim miejscu uplasowały się Milena Pilch i Weronika Bojda.

W kategorii OPEN dziewcząt na obu trampolinach triumfowała Aleksandra Błażowska.  Srebro na „trójce” wywalczyła Maria Łukaszewicz. Brąz na „jedynce” zdobyła Aleksandra Puterla, a na „trójce” Karolina Wolska.

W kategorii OPEN mężczyzn w konkursie skoków z wieży zwyciężył Robert Łukasiewicz, a brązowy medal na trampolinie 1m zdobył Filip Jachim.

W kategoriach młodzieżowiec dziewcząt i chłopców na trampolinie 1 i 3 metrowej Aleksandra Błażowska i Robert Łukaszewicz zdobyli pierwsze miejsca.W konkurencji skoków synchronicznych w kat. OPEN z trampoliny 3m – złoty medal zdobyły Maria Łukaszewicz i Aleksandra Błażowska, srebrny medal Karolina Wolska i Aleksandra Puterla, a brązowe medal Milena Pilch i Weronika Bojda.

Łącznie dorobek medalowy zawodników Klubu  Sportowego Skoki do Wody Stal Rzeszów  to 33 medale, w tym 18 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych.

Rzeszowianie zwyciężyli w klasyfikacji klubowej Letnich Mistrzostw Polski Poznań 2021:

1.KS Skoki do wody Stal Rzeszów 170 pkt.

2.PM Syrena Warszawa 95 pkt.

3.COSW Częstochowa 62 pkt.

4.PM Katowice 38 pkt.

5.Efekt Częstochowa 23 pkt.

6.Auerbach Tychy 3 pkt.

7.AZS Łódź 0 pkt.

Autor: Piotr Bojda- KS Skoki do Wody Stal Rzeszów

Piotr Mazurkiewicz