23 listopada 2018

W Rzeszowie (Millenium Hall) rozpoczęły się Świąteczne Targi Książki.

Podczas tego dwudniowego wydarzenia miłośnicy literatury spotkają wielu znanych i lubianych pisarzy. W ramach tragów zaplanowano warsztaty dla dzieci oraz panel dyskusyjny. Na odwiedzających tegoroczną edycję czeka 28 wydawnictw oferujących korzystne rabaty.

– Jest to więc doskonała okazja do zakupu książki jako prezentu mikołajkowego lub świątecznego dla najbliższych – zauważa Magdalena Louis, koordynatorka Świątecznych Targów Książki.

„Czytanie kręci, czytam na okrągło” – to motyw przewodni tegorocznych targów. Nie pokrywa się on wprawdzie z tym, co podają statystyki, ale organizatorzy są dobrej myśli i zrobią wszystko, by zachęcić nas do częstszego sięgania po literaturę, a okazji takiej z pewnością nie zabraknie.

Jedną z nich będą spotkania ze znanymi pisarzami, a kolejną literackie premiery.

Pomimo, że są to Targi Książki, nie zabraknie również atrakcji dla fanów kina. Z myślą o nich zorganizowano  spotkanie zatytułowane „Drugie życie książki – adaptacje filmowe” z udziałem scenarzystów, reżyserów i aktorów, które poprowadzi Tomasz Sekielski.

W ramach Targów przewidziano też debatę poświęconą 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poprowadzi ją Bogdan Szymanik, właściciel wydawnictwa BOSZ, które wydało album „Polska 100 lat”.

Targi potrwają do 24 listopada.

Dzisiaj przygotowano wiele atrakcji dla młodzieży szkolnej. Sobotni poranek przeznaczono dla najmłodszych. W programie konkursy i zabawy związane z czytaniem.

Małgorzata Lewicka-Kyc