22 grudnia 2020

W tym roku ze względu na pandemie koronawirusa Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester będą wyglądały inaczej niż zwykle.

Obowiązujące aktualnie przepisy ograniczają możliwość organizowania spotkań dla więcej niż pięciu osób nie wliczając w to gospodarza i jego domowników. Przepisy te obowiązywać będą w najbliższym czasie a więc także w okresie świątecznym i noworocznym. Policja nie planuje w tym okresie szczególnych kontroli, mówi  podinspektor, Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik Podkarpackiego Komendanta Policji.

 

Opublikowane rozporządzenie ogranicza także możliwość przemieszczania się w noc sylwestrową pomiędzy godz. 19 a 6 rano dnia 1 stycznia. W kliku przypadkach przemieszczanie się będzie możliwe.

W poniedziałek 28 grudnia rozpocznie się trzytygodniowa kwarantanna narodowa Oprócz obowiązujących dotychczas restrykcji, pojawią się w tym czasie nowe ograniczenia. Będą one dotyczyć między innymi działania hoteli. Do 17 stycznia zamknięte będą także stoki narciarskie. Zamknięte pozostaną również sklepy w galeriach handlowych z wyjątkiem punktów zapewniających zaspokojenie podstawowych potrzeb – w tym sklepów spożywczych i drogerii.

 

 

 

 

 

 

 

Agnieszka Bojda