30 stycznia 2019

zdj. pixabay.com

Mimo iż szczyt zachorowań na grypę jeszcze przed nami, to coraz więcej osób zgłasza się do lekarza z podejrzeniem grypy.

Od 8 do 15 stycznia w woj. podkarpackim zarejestrowano 3 tys. 852 przypadki, a od 16 do 22 stycznia zachorowało 4 tys. 518 osób. – to dane Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Rzeszowie. Bożena Konecka Szydełko kierownik Działu Epidemiologii mówi, że podobnie jak w latach ubiegłych właśnie w tych miesiącach najczęściej chorujemy na grypę.

Niektóre placówki medyczne ograniczyły już odwiedziny bliskich u swoich pacjentów, inne jeszcze się zastanawiają nad takim rozwiązaniem. –Wszystko w trosce o zdrowie. To profilaktyczne działania. -mówi Janusz Kidacki, dyrektor ds. medycznych w Szpitalu Specjalistycznym Pro Familia w Rzeszowie.

Karolina Hunia-Pająk, lekarz dyżurny Izby Przyjęć w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 1 mówi, że zarówno na izbę jak i na nocną i świąteczna opiekę zgłasza się coraz więcej ludzi chorych, przeziębionych i gorączkujących z objawami grypy. Jak dodaje, takie osoby, przychodzące w odwiedziny do bliskich w szpitalu są zagrożeniem epidemiologicznym.

POSŁUCHAJ:

Agnieszka Radochońska-Kloc