12 lutego 2024

Dobra wiadomość dla pacjentów: Kliniczny Oddział Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie zostanie wyremontowany. Miasto szuka firmy, która zaprojektuje, a następnie wykona renowację oddziału. Termin składania ofert mija 23 lutego.

Kliniczny Oddział Chirurgii Ogólnej w rzeszowskim szpitalu ma zostać kompleksowo wyremontowany. Chodzi przede wszystkim o dostosowanie pomieszczeń do obecnych wymogów.

– Potrzebujemy więcej sal chorych z indywidualnymi łazienkami. To ostatni oddział w szpitalu, który nie był remontowany w ciągu 15 lat. Będzie się to wiązało z lepszym komfortem dla pacjentów i dla pracujących tam – uzasadnia remont dr Grzegorz Materna, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnego Nr 1 w Rzeszowie.

Duży remont szpitala miejskiego w Rzeszowie. Wykonawca poszukiwany

W budynku oddziału należy wymienić posadzki i okładziny ścienne, drzwi wraz z futrynami, oświetlenie, zmodernizować instalację elektryczną. Trzeba będzie też zająć się montażem układu instalacji wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, unowocześnić instalację gazów medycznych, sanitarną wraz z wymianą armatury, a także dostosować od obecnych wymogów salę pooperacyjną, zabiegową i sale badań.

Trzeba będzie kupić też meble medyczne i socjalne, wyposażyć kuchenkę oddziałową. Przetarg został zaplanowany w formie „zaprojektuj i wybuduj”, więc w pierwszej kolejności firma, która go wygra, będzie musiała opracować dokumentację projektową oraz uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia i decyzje a następnie inwestycję zrealizować.

– Ta część szpitala bardzo potrzebowała remontu i cieszę się, że jesteśmy już blisko jego rozpoczęcia. Rzeszowianie zasługują na nowoczesną, sprawną opiekę medyczną – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu, potrzebnego sprzętu i warunków przetargu dostępne są TUTAJ .

 

inf. pras.

Skip to content