10 sierpnia 2021

Rusza akcja „Tornister Pełen Uśmiechu” Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Pomoc trafi do dzieci mieszkających na Ukrainie. W akcję zaangażować może się każdy kompletując wyprawkę dla dziecka lub wpłacając datki.

Nowy rok szkolny rozpocznie się za niespełna miesiąc, ale już dzisiaj Caritas zachęca do pomocy najbardziej potrzebującym rodzinom w kompletowaniu wyprawki szkolnej. W tym roku plecaki trafią do dzieci mieszkających za wschodnią granicą, głównie w okolice Lwowa na Ukrainie. W poprzednich latach pomagaliśmy polskim rodzinie, teraz chcemy wesprzeć ubogie rodziny naszych sąsiadów – mówi ks. Piotr Potyrała, dyr. Rzeszowskiej Caritas.

Jak można pomóc? Wystarczy wypełnić pusty plecak przyborami szkolnymi i przynieść do siedziby Caritas przy ul. Styki w Rzeszowie lub przekazać środki na ten cel. Caritas diecezji rzeszowskiej chce przygotować co najmniej 50 plecaków, które przekaże przez misjonarzy, którzy posługują na Ukrainie. Placki mają trafić do rodzin na Ukrainie jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Więcej informacji na facebooku Caritas. Zobacz tutaj

 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska