3 sierpnia 2022

Fot. www.Tour de Pologne 2022

Piąty etap 79. edycji Tour de Pologne zakończy się w środę 3 sierpnia w Rzeszowie. Dla kierowców oznacza to utrudnienia w ruchu.

1.W godz. ok. 6:00 – 9:00 nastąpi całkowite zamknięcie ulicy Lisa-Kuli oraz częściowe zamknięcie alei Cieplińskiego (wschodnia jezdnia na odcinku od Ronda Pakosława do skrzyż. z ul. Piłsudskiego; ruch zachodnią będzie się odbywał w obu kierunkach).

2.W godz. ok. 9:00 – 12:00 oprócz dotychczas zamkniętej ulicy Lisa-Kuli nastąpi całkowite zamknięcie Alei Cieplińskiego.

3.W godz. ok. 12:00 – 15:00 oprócz dotychczas zamkniętych ulicy Lisa-Kuli i alei Cieplińskiego nastąpi całkowite zamknięcie Placu Śreniawitów oraz ulic Hetmańskiej, Podwisłocze, Kopisto oraz Mostu Zamkowego oraz częściowe zamknięcie alei Warszawy (północna jezdnia na odcinku od Mostu Karpackiego do skrzyż. z ul. Hetmańską) i Mostu Karpackiego (dwa pasy ruchu po stronie północnej; ruch po stronie południowej będzie się odbywał w obu kierunkach). W związku z wyłączeniem wyżej wymienionych ulic, zmianie ulegną także trasy linii kursujących ulicami Szopena i Targową.

4.W godz. ok. 15:00 – 17:00 oprócz dotychczas zamkniętych alei Cieplińskiego, Placu Śreniawitów oraz ulic Lisa-Kuli, Hetmańskiej, Podwisłocze, Kopisto i Mostu Zamkowego oraz częściowo zamkniętych alei Warszawy (północnej jezdni na odcinku od Mostu Karpackiego do skrzyż. z ul. Hetmańską) i Mostu Karpackiego nastąpi całkowite zamknięcie ulic Św. Walentego, Św. Rocha, Paderewskiego, Kilara, Kiepury, Matysowskiej, alei Armii Krajowej i Niepodległości oraz częściowe zamknięcie alei Powst. Warszawy (południowa jezdnia na odcinku od skrzyż. z ul. Kwiatkowskiego do skrzyż. z al. Sikorskiego; ruch północną jezdnią będzie odbywał się w obu kierunkach) i Sikorskiego (zachodnia jezdnia na odcinku od skrzyż. z al. Powst. Warszawy do skrzyż. z ul. Łukasiewicza). W związku z wyłączeniem wyżej wymienionych ulic, zmianie ulegną także trasy linii kursujących ulicami Wieniawskiego, Słocińską, Witolda, Leszka Czarnego, Mieszka I, Szopena, Targową, Kwiatkowskiego (na odcinku od skrzyż. z al. Powst. Warszawy do skrzyż. z ul. Strażacką).

Małgorzata Oczoś-Błądzińska