25 lutego 2019

Po raz kolejny, największy klub opozycyjny w sejmiku województwa podkarpackiego, zgłosił Andrzeja Szlęzaka na szefa komisji rewizyjnej. Radni PiS nadal trwają przy stanowisku, że na tego kandydata zgody nie będzie.

Tradycją stało się, że podczas każdej sesji sejmiku (obecnie, radni obradują już po raz piąty w kadencji), Koalicja Obywatelska zgłasza Andrzeja Szlęzaka na szefa komisji rewizyjnej. Równie konsekwentni w swoim stanowisku są radni PiS, którzy nie wyobrażają sobie, aby były prezydent Stalowej Woli, sprawował tę funkcję.

–  Dziwi nas ten upór PiS. Andrzej Szlęzak to doświadczony samorządowiec, nie jest członkiem żadnej partii ani nie był bohaterem żadnej afery, więc nie rozumiemy pobudek, jakimi kierują się radni, głosujący przeciwko – stwierdził Zdzisław Gawlik, poseł PO.

– Bez względu na to, czy będę szefem tej komisji czy nie, zamierzam zadawać niewygodne pytania zarządowi województwa, bo to obiecałem swoim wyborcom – powiedział Andrzej Szlęzak.

Brak wyboru przewodniczącego komisji rewizyjnej, może skutkować paraliżem sejmiku. Bez tego organu, nie będzie możliwości udzielenia absolutorium zarządowi województwa.

Piotr Mazurkiewicz