25 czerwca 2020

Krajowa i bardziej lokalna turystyka podczas tegorocznych wakacji będzie cieszyć się zainteresowaniem – uważa Anna Brzechowska-Rebisz, dyrektor biura Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Rzeszowie.

To szansa dla Podkarpacia, które ma turystom do zaoferowania rożne formy wypoczynku w miejscach, gdzie nie ma tłumów. Już dziś turyści pytają w szczególności o trasy rowerowe – powiedziała na naszej antenie Anna Brzechowska-Rębisz.

Anny Brzechowska- Rębisz – dodała, że turyści szukają noclegów w większości w domkach, małych pensjonatach i gospodarstwach agroturystycznych, których w naszym regionie nie brakuje. Choć jak dodaje, zdecydowana większość ma już terminy zajęte do końca wakacji.

Zdaniem naszego gościa dużą promocją regionu w czasie największych obostrzeń związanych z pandemią okazała się inicjatywa PROT-u pod hasłem Traveltanna. Transmisje on line z wielu atrakcji turystycznych regionu bardzo  spodobały się internautom. Taka forma promocji będzie kontynuowana – zapowiedziała dyrektor biura Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Rzeszowie.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska