22 lutego 2021

fot.pixabay

Rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Akcja koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości ma zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc.

Taką pomocą będą bezpłatne informacje prawne udzielane m.in. na Podkarpaciu w sądach, prokuraturach, komendach policji oraz w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych.

Jednym ze stowarzyszeń w regionie, które włącza się w obchody jest Stowarzyszenie Przeworsk- powiat bezpieczny. Stowarzyszenie prowadzi Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Przeworsku. Jego prezes Zbigniew Mierzwa mówił na naszej antenie, że tego rodzaju akcje są potrzebne, by dotrzeć do pokrzywdzonych z informacją, że mogą liczyć na pomoc.

Jak powiedział nasz poranny gość pokrzywdzeni mogą liczyć na pomoc psychologiczną, porady prawne, a także na pomoc finansową. Pomoc jest kompleksowa – zapewnił Zbigniew Mierzwa.

W ramach obchodów prowadzone są dyżury w Okręgowym Ośrodku Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Sanoku oraz w sześciu Lokalnych Punktach Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Krośnie, Dukli, Jaśle, Brzozowie, Lesku i w Ustrzykach Dolnych. A także pod telefonem : 531 995 236.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem potrwa do 28 lutego.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska