Taką pomocą będą bezpłatne informacje prawne udzielane m.in. na Podkarpaciu w sądach, prokuraturach, komendach policji oraz w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych.
Jednym ze stowarzyszeń w regionie, które włącza się w obchody jest Stowarzyszenie Przeworsk- powiat bezpieczny. Stowarzyszenie prowadzi Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Przeworsku. Jego prezes Zbigniew Mierzwa mówił na naszej antenie, że tego rodzaju akcje są potrzebne, by dotrzeć do pokrzywdzonych z informacją, że mogą liczyć na pomoc.
Jak powiedział nasz poranny gość pokrzywdzeni mogą liczyć na pomoc psychologiczną, porady prawne, a także na pomoc finansową. Pomoc jest kompleksowa – zapewnił Zbigniew Mierzwa.
W ramach obchodów prowadzone są dyżury w Okręgowym Ośrodku Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Sanoku oraz w sześciu Lokalnych Punktach Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Krośnie, Dukli, Jaśle, Brzozowie, Lesku i w Ustrzykach Dolnych. A także pod telefonem : 531 995 236.
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem potrwa do 28 lutego.