8 marca 2019

Katarzyna Pleśniak, Nina Kitlińska, Halina Lubera

250 poduszek w kształcie serc uszyli uczniowie Zespołu Szkół w Jasionce im. Jana Pawła II w ramach projektu „Serce od serca”. Poduszki trafiły do kobiet chorych na raka piersi.

W akcję włączyli się nie tylko nauczyciele i uczniowie szkoły w Jasionce, ale także całe rodziny. Zaangażowanie było ogromne. Wszyscy pomagali w szyciu – powiedziała w Radiu Via Nina Kitlińska, dyrektor Zespołu Szkół.

Zespół Szkół im. Jana Pawła II jest pierwszą placówką na Podkarpaciu, która zaangażowała się w akcję szycia poduszek. Zakładaliśmy uszycie 70 poduszek, powstało ich znacznie więcej – dodała Katarzyna Pleśniak, koordynator projektu w regionie.

Poduszki w kształcie serca trafiły już do rzeszowskich amazonek. Jak powiedziała Halina Lubera, prezes Stowarzyszenia Rzeszowski Klub Amazonka, pomogą w codziennej rehabilitacji kobiet po mastektomii.

Akcja „Serce od serca” miała wymiar charytatywny. Inicjatorzy akcji liczą na to, że włączą się w nią kolejne szkoły, a także osoby indywidualne. Więcej informacji na stronie internetowej Stowarzyszenia Polskiego Patchworku

Całość rozmowy tutaj

Małgorzata Oczoś-Błądzińska