23 lutego 2022

Przemyt prawie 1 300 paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na przejściu granicznym w Korczowej. To wynik kontroli 2 pojazdów, w których do przemytu wykorzystano skrytki w dachu.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Oddziału Celnego w Korczowej skierowali do szczegółowej kontroli busa na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Dzięki pomocy skanera, którym prześwietlono pojazd, wytypowali potencjalne miejsce ukrycia nielegalnych papierosów. Typowanie okazało się trafne- w skrytce znajdującej się w dachu, ukrytych było 860 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Papierosy zostały zatrzymane do dalszego postępowania. Na poczet kary grożącej kierowcy zabezpieczono 12 tys. złotych – informuje Edyta Chabowska, rzecznik Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Skrytka w dachu posłużyła także do przemytu w kolejnym kontrolowanym pojeździe. W samochodzie kierowanym przez 27- letniego obywatela Ukrainy, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Korczowej wykryli 430 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska