4 września 2019

Po raz kolejny osoby niepełnosprawne z całego Podkarpacia spotkają się w Rzeszowie. W czwartek 5 września wezmą udział w olimpiadzie, organizowanej przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

W sportowych zmaganiach uczestniczyć będzie prawie tysiąc osób z warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej, środowiskowych domów samopomocy, placówek specjalistycznych i domów, które prowadzi między innymi Caritas – powiedział w Radiu Via ks. Piotr Potyrała wicedyrektor rzeszowskiej Caritas.

Sportowe zmagania poprzedzi Msza św. o godz. 9.30 w kościele garnizonowym w Rzeszowie, której przewodniczyć będzie biskup rzeszowski Jan Wątroba. Później wszyscy uczestnicy przejdą w uroczystym pochodzie na Stadion Podhalańczyka. Tam będą rywalizowali w dziewięciu konkurencjach m.in. skokach w dal czy biegach.

Olimpiada dla Niepełnosprawnych odbywa się już od 21 lat, w pierwszych dniach września. Co roku organizuje ją Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Jej celem jest przede wszystkim integracja osób niepełnosprawnych. Stąd też hasło przewodnie „Bądźmy razem”.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska