19 października 2021

Na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego w Krośnie, opublikowane zostały listy projektów: 17 propozycji ogólnomiejskich oraz 25 dzielnicowych. Wśród nich znajdują się propozycje niecodzienne, jak również bardzo „przyziemne”, związane z rozbudową infrastruktury w mieście. Znajdziemy tu również projekty „miękkie” mające na celu rozwój mieszkańców Krosna. Głosowanie rozpoczęło się dziś o północy i potrwa do 9 listopada.  

Pełna lista projektów dostępna jest na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego – https://krosno.budzet-obywatelski.org/

  Aby wziąć udział w głosowaniu, mieszkaniec Krosna może wybrać jeden z następujących sposobów głosowania:

  • za pomocą aplikacji elektronicznej dostępnej na stronie internetowej budżetu obywatelskiego;

  • za pomocą papierowej karty do głosowania, którą można odebrać w budynkach Urzędu Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28a oraz ul. Staszica 2, po okazaniu dokumentu ze zdjęciem pozwalającego na weryfikację tożsamości i wrzucić do urny;

  • za pomocą karty do głosowania, którą można odebrać w budynkach UM Krosna przy ul. Lwowskiej 28a lub ul. Staszica 2. Kartę podpisuje się podpisem elektronicznym i przekazuje w formie elektronicznej na adres podany na stronie internetowej budżetu obywatelskiego.

 

Każdy może oddać jeden głos na projekt ogólnomiejski i jeden głos na projekt dzielnicowy. Zwracamy uwagę na fakt, że głosować można tylko raz i po zagłosowaniu na tylko jeden projekt (ogólnomiejski lub dzielnicowy), ponowne głosowanie będzie niemożliwe.

 

Źródło: UM w Krośnie

Piotr Mazurkiewicz