4 kwietnia 2022

Wizualizacja tarasu widokowego na wzgórzu Baszta.

Do 19 kwietnia firmy mogą zgłaszać swoje oferty do Urzędu Miasta i Gminy Lesko na wykonanie tarasu widokowego na wzgórzu Baszta w Lesku.

Baszta, to jedno z piękniejszych miejsc w mieście, ale i całej gminie. Teren liczy kilka hektarów, a ze szczytu wzgórza rozpościerają się piękne widoki na rozległą dolinę Sanu, ale przede wszystkim Bieszczady Wysokie. Można stąd podziwiać malowniczą panoramę z Połoniną Wetlińską, Łopiennikiem i Chryszczatą w tle. To wymarzony teren na spacery w otoczeniu wspaniałej przyrody. Atrakcyjności dodaje temu miejscu sąsiedztwo XVI-wiecznego Zamku Kmitów.

Nie od dziś leży nam na sercu przywrócenie świetności tego miejsca. Burmistrz Adam Snarski od początku kadencji zabiega o to, by na nowo obudzić je do życia. Przed laty biegły tędy trasy pieszo-rowerowe, z których chętnie korzystali zarówno mieszkańcy i turyści, jak i miłośnicy sportów ekstremalnych – rowerzyści i paralotniarze, którzy pierwsze swoje loty wykonywali właśnie ze szczytu Baszty. Jesteśmy gminą turystyczną i takie właśnie inwestycje są nam bardzo potrzebne. Każda osoba w Lesku związana w sposób bezpośredni lub pośredni z tą branżą zna wartość takich inicjatyw, a wzgórze Baszta ma ogromny potencjał warty wykorzystania – informuje Biuro Promocji, Kultury i Turystyki Urzędu Miasta i Gminy Lesko.

 

 

Piotr Mazurkiewicz