24 września 2021

fot.CM Medyk

Badania profilaktyczne, konsultacje medyczne, pokazy akrobatyczne, rowerowe show czy wystawa zabytkowych samochodów – tak zapowiada się 21. "Dzień Serca" w Rzeszowie, który odbędzie się w niedzielę 26 września.

Organizatorami są Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie oraz podkarpacki oddział Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

„Dzień Serca” to okazja by zadbać o swoje zdrowie. Często badania odkładamy na później, a to właśnie profilaktyka ma kluczowe znaczenie – mówi Stanisław Mazur, prezes Centrum Medycznego Medyk.

Od godz. 12 na rzeszowskim rynku będzie stacjonował krwiobus, w którym będzie można oddać krew. Będzie można wykonać podstawowe badania i skonsultować się ze specjalistami. Na uczestników wydarzenia czeka szereg atrakcji. Będą m.in. także występy wokalne artystów z Centrum Sztuki Wokalnej, rowerowe show Krystiana Herby, pokazy akrobatyczne, wystawa zabytkowych samochodów oraz kulinarny poczęstunek – mówi Agnieszka Gocek z Centrum Medycznego Medyk.

Rzeszowski Dzień Serca wpisuje się w obchody Światowego Dnia Serca, który przypada w ostatnią niedzielę września. Ma przypominać o zdrowym stylu życia i o tym, że profilaktyka ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska