25 maja 2022

Nie zabraknie tradycyjnej podkarpackiej żywności, którą przywiozą z sobą lokalni przedsiębiorcy i koła gospodyń wiejskich, konkursów, między innymi na produkt pretendujący do miana produktu tradycyjnego, występów artystycznych, stoisk z rękodziełem, atrakcji dla dzieci i całych rodzin. W najbliższa niedzielę w Górnie odbędzie się „Festiwal Podkarpackich Smaków”

 

Inicjatywa łączy samorządy, organizacje pozarządowe i przedsiębiorstwa w promowaniu dobrej lokalnej żywności. Chcemy pokazać, ze jako województwo mamy się czym pochwalić. To tkacze okazja do dobrej rodzinnej zabawy i mile spędzenie czasu – dodaje Urszula Miazga z zakładu mięsnego Smak Górno, współorganizatora festiwalu

W ramach „Festiwalu Podkarpackich Smaków” odbędzie się konkurs na „Produkt pretendujący do miana produktu tradycyjnego”, do którego zgłosiło się 52 koła Gospodyń Wiejskich i osiem firm. Festwil odbędzie się w niedzielę, 29 maja na obiektach Wiejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Wiejskiego Klubu Sportowego „Górnovia” w Górnie.

Iwona Kosztyła