14 lipca 2022

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na „Kino Plenerowe” będące finałem Piątkowej Strefy Relaksu na osiedlu Budziwój. Organizatorzy przygotowali bezpłatny seans oscarowego obrazu “La La Land”, który odbędzie się już w piątek 15 lipcana placu przy Rzeszowskim Domu Kultury filia Country zlokalizowanym na osiedlu Budziwój przy ul. Herbowej 3.

Piątkowa Strefa Relaksu to cykl cotygodniowych imprez, podczas których mieszkańcy po upalnym tygodniu mają możliwość odpocząć na leżakach, poczytać książki, pograć w planszówki. To także niepowtarzalna okazja do spotkania z kulturą w najlepszym wydaniu. W ramach poprzednich odsłon odbyły się rodzinne warsztaty malowania na wodzie, pokaz Bajki Piaskiem Malowanej pod tytułem „Kopciuszek” oraz spotkanie „Przygoda ze sztuką”.

Ostatnia tegoroczna Piątkowa Strefa Relaksu na osiedlu Budziwój odbędzie się 15 lipca. Organizatorzy ponownie zachęcą do korzystania ze stałych stref znajdujących się na terenie placu przy ul. Herbowej 3. Relaks rozpocznie się już od godziny 20:00, a o godzinie 21:00 wystartuje „Kino Plenerowe”. W tym roku w repertuarze znajdzie się nagrodzony wieloma nagrodami film pod tytułem „La La Land”.

„La La Land” to amerykański komediodramat muzyczny w reżyserii Damiena Chazelle’a z 2016 roku. Film miał swoją premierę światową na otwarciu 73. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji w dniu 31 sierpnia 2016 roku, gdzie był prezentowany w konkursie głównym i zdobył Puchar Volpiego dla najlepszej aktorki (Emma Stone). Obraz uzyskał przychylne recenzje krytyków i zdobył sześć Oscarów, siedem Złotych Globów oraz pięć nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska