18 marca 2019

zdj. ARK

Dziś bus odwiedził Głogów Małopolski, Trzebownisko i Przecław. Wszystko po to, aby przekazać mieszkańcom informacje o nowych świadczeniach, czy zmianach w ramach programów.

Chodzi o zmiany w obrębie programu „500 Plus”, ale też Emeryturę Plus, niższy PIT, przywrócenie połączeń lokalnych, czy zwolnienie z PIT dla pracujących do 26 roku.

Od 1 lipca świadczenie 500 zł będzie przysługiwać na każde dziecko, bez względu na dochody w rodzinie. Już teraz 59% rodzin uprawnionych do pobierania świadczenia, pobierane je na pierwsze dziecko. Co oznacza, że dochód na jednego członka rodziny na Podkarpaciu jest tak niski, że uprawnia do pobierania świadczenia wychowawczego w obowiązującym stanie prawnym– mówi wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Program jest potrzebny i znacząco wpływa na poziom życia rodzin w regionie. Podobnego zdania jest Małgorzata Dankowska, dyrektor Wydziału Polityki społecznej w PUW. Jak mówi, dzięki niemu obniżyła się skala ubóstwa. – Już w tej chwili, po wypłaceniu na drugie dziecko o 20% spadła skala ubóstwa. Tyle procent rodzin, nie korzystało z pomocy społecznej.

Busy promujące program jutro odwiedzą Jarosław, Kolbuszową, Niwiska i Mielec.

Agnieszka Radochońska-Kloc