11 sierpnia 2021

Dziś trzeci dzień Tour de Pologne, który rozgrywa się w województwie podkarpackim. Start o godz. 13 na rynku w Sanoku.

W drugim etapie kolarskiego wyścigu triumfował Portugalczyk Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step).  Polak – Michał Kwiatkowski zajął 4. miejsce.

Dziś – w trzecim etapie – kolarze będą mieć do pokonania ponad 200 kilometrów. Trasa wiedzie przez Ustrzyki Dolne, Hotel Arłamów, Łańcut, linię mety kolarze miną w Rzeszowie. Na każdym odcinku kolarskiego wyścigu trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Do 21.00 całkowicie wyłączone z ruchu będą al. Cieplińskiego i Lisa Kuli ze względu na montaż, a następnie demontaż elementów scenografii linii mety. W ograniczonym czasie będzie się tylko odbywał ruch autobusów miejskich.

Kolarze wjadą do Rzeszowa od ul. Św. Rocha. Spodziewani są około 18:17. Dalej pojadą ulicami: Niemierskiego, Niepodległości, Kopisto. Po przejechaniu przez ostatniego kolarza skrzyżowania Kopisto z ul. Podwisłocze ruch zostanie otwarty.

Kolejne ulice – most Zamkowy, plac Śreniawitów, Lisa Kuli, Cieplińskiego, ponownie Lisa Kuli, plac Śreniawitów, Hetmańska, Powstańców Warszawy, Podwisłocze, Kopisto, ponownie most Zamkowy, Lisa Kuli i Cieplińskiego tworzą pętlę finiszową etapu. Trasa pętli po Rzeszowie będzie zamknięta od godz. 14.20 do 18.40. Trasa obejmuje obciążoną ruchem tranzytowym al. Powstańców Warszawy na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Podwisłocze. Ruch na tym odcinku nie będzie wstrzymany ale ograniczony. Dla potrzeb kolarzy będą wydzielone dwa pasy ruchu od strony Stadionu Miejskiego, natomiast dwoma pozostałymi (od strony zalewu) będzie się odbywał ruch w dwóch kierunkach – po jednym pasie w każdą stronę.

Finał trzeciego etapu kolarskiego wyścigu spodziewany jest w Rzeszowie ok. godz. 18.33.

Fot. Szymon Gruchalski

Małgorzata Oczoś-Błądzińska