10 sierpnia 2021

W środę światowa czołówka kolarzy biorąca udział w Tour de Pologne pojawi się w Rzeszowie. Część ulic całkowicie lub częściowo będzie zamknięta.

W związku z metą trzeciego etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne w Rzeszowie, trzeba się spodziewać utrudnień w ruchu. Peleton tego jednego z największych wyścigów kolarskich na świecie wystartuje do trzeciego etapu w Sanoku (godz.13.00 start honorowy) i w Zahutyniu (start ostry – 13.10). Po przejechaniu przez Ustrzyki Dolne (14.18), okolice Hotelu Arłamów (15.03), Kalwarię Pacławską (15.48), Kańczugę (17.27), Łańcut (17.51), Albigową (17.57), Malawę (18.08) wjedzie do Rzeszowa (ul. Św. Rocha) o godz. 18.17.  Dalej kolarze pojadą ulicami: Niemierskiego, Niepodległości, Kopisto. Po przejechaniu przez ostatniego kolarza skrzyżowania Kopisto z ul. Podwisłocze (ok. g.18.22) ruch zostanie otwarty.

Kolejne ulice czyli  most Zamkowy, plac  Śreniawitów, Lisa Kuli, Cieplińskiego, ponownie Lisa Kuli, plac Śreniawitów, Hetmańska, Powstańców Warszawy, Podwisłocze, Kopisto, ponownie most Zamkowy, Lisa Kuli i Cieplińskiego tworzą pętlę finiszową etapu. Metę, zlokalizowaną na al. Cieplińskiego kolarze powinni osiągnąć o. godz. 18.33.

Wspomniana trasa pętli po Rzeszowie będzie zamknięta od godz. 14.20 do 18.40. Trasa tej pętli obejmuje bardzo obciążoną ruchem tranzytowym al. Powstańców Warszawy na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Podwisłocze. Ruch na tym odcinku nie będzie wstrzymany, ani na moment, lecz tylko ograniczony. Dla potrzeb kolarzy będą wydzielone dwa pasy ruchu od strony Stadionu Miejskiego, natomiast dwoma pozostałymi (od strony zalewu) będzie się odbywał ruch w dwóch kierunkach – po jednym pasie w każdą stronę.

Najdłużej, bo w godzinach 6.30 – 21.00  całkowicie wyłączone z ruchu będą al. Cieplińskiego i Lisa Kuli  ze względu na  montaż, a następnie demontaż elementów scenografii linii mety. W ograniczonym czasie będzie się tylko odbywał ruch autobusów miejskich.

Podane godziny przejazdów są orientacyjne i zakładają szybkość peletonu -42 km/h. Gdyby za względów pogodowych lub innych tempo było wolniejsze, to czasy ulegną korekcie.

 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska