6 lutego 2019

W Wysokiej k. Łańcuta w najbliższy weekend zostanie rozegrany Międzynarodowy Turniej Szachowy „Podkarpacka Szachownica”. Będzie to 19 edycja zawodów. Są to jednocześnie otwarte mistrzostwa województwa podkarpackiego w szachach szybkich i VI Memoriał Tadeusza Szylara.

Do tej pory zgłosiło się stu zawodników, najmłodszy ma 5 lat. Organizatorzy spodziewają się, że w turnieju wezmą udział uznani zawodnicy z Podkarpacia i kraju, zapowiedzieli się także gracze z Ukrainy. Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim w trzech kategoriach wiekowych – powiedział w Radiu Via Marcin Kisała, dyrektor turnieju, który podkreślał w rozmowie, że szachy stają się coraz bardziej popularne. W szachy graja już 5-ciolatki. Sport ten może uprawiać każdy, niekoniecznie ten, który ma zdolności matematyczne. A gra w szachy rozwija wiele umiejętności m.in strategiczne myślenie, pamięć czy refleks.

Zgłoszenia do turnieju można nadsyłać jeszcze do dziś poprzez stronę chessarbiter.com, choć organizatorzy zapewniają, że nawet w dniu zawodów będzie można zgłosić swój akces w miarę możliwości organizacyjnych.

Międzynarodowy Turniej Szachowy będący równocześnie otwartymi mistrzostwami województwa podkarpackiego w szachach szybkich odbędzie się w sobotę i niedzielę w Wysokiej k. Łańcuta w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki. Początek rozgrywek o godz. 10.

Więcej w rozmowie tutaj

Małgorzata Oczoś-Błądzińska