12 lipca 2018

Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie, ma propozycję dla dzieci i młodzieży, którzy nie mają planów na wakacje. Mowa o warsztatach plastycznych, podczas których uczestnicy mogą wykonać pocztówkę z wakacji techniką kolażu, przy użyciu ikonografii ze zbiorów muzeum. Program warsztatów obejmuje nie tylko zajęcia plastyczne.

Warsztaty plastyczne organizowane przez Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie, skierowane są do grup zorganizowanych w wieku przedszkolnym i szkolnym  Dla dzieci zawsze taki kontakt z tym co było dawniej, jest ciekawy i poszerza ich horyzonty oraz światopogląd. Niektóre z dzieci nie zdają sobie sprawy z tego, że warunki życia dawniej były zupełnie inne niż obecne i zawsze jest to dla nich zaskoczeniem – informuje Agata Witowicz koordynator spotkań.

Program warsztatów przewiduje zwiedzanie muzeum, w szczególności wystawy stałej o nazwie ,,Na co dzień i od święta”. Organizatorzy oferują również udział w sesji zdjęciowej z wykorzystaniem zrekonstruowanych elementów stroju rzeszowskiego. Istnieje także możliwość przejrzenia się w wirtualnym lustrze. 

Warsztaty przeznaczone są dla grup zorganizowanych liczących od 10 do 25 osób, w wieku od 4 lat wzwyż. Zajęcia odbywają się w Muzeum Etnograficznym w Rzeszowie, rynek 6.

Szczegóły oferty oraz zapisy pod numerem telefonu:(17) 8620217

 

Fot : źródło Muzeum Etnograficzne im. Franciszka Kotuli w Rzeszowie. 

Arleta Blok