29 kwietnia 2020

Odrestaurowywane lub remontowane w ostatnich miesiącach obiekty w Krośnie, zostały oszpecone przez „pseudograficiarzy”. Udało się zatrzymać sprawców i zapłacili oni za wyrządzone szkody.

Sprawcy „graffiti” na kładce przy ul. Fredry – troje nastolatków – zostali przyłapani na gorącym uczynku. Sprawa została zgłoszona na Policję jednak rodzice nastolatków zgłosili się do urzędu i pokryli wydatki związane z usunięciem szkód (ok. 600 zł), w związku z czym magistrat odstąpił od ścigania sprawców a Policja sprawę umorzyła.

Podobnie zakończyła się sprawa zniszczeń na kładce przy ul. Fredry, moście przy ul. Konopnickiej i schodach przy ul. Zjazdowej. Podpisujący się jako „Dash” mężczyzna został nagrany przez monitoring miejski. Mimo pokrycia szkód (ok. 3 500 zł) przez rodziców mężczyzny i odstąpienia przez miasto od ścigania, toczy się przeciwko niemu postępowanie prokuratorskie, wszczęte na wniosek policji.

W dalszym ciągu toczy się także postępowanie przeciw 27–latkowi, sprawcy pomalowania ekranów akustycznych wzdłuż DK28. Tu wartość szkód w samym Krośnie oszacowano na blisko 70 000 zł a wiadomo, że sprawca działał również w innych miejscowościach.

Źródło: UM Krosno

Piotr Mazurkiewicz