9 września 2020

Ambasada Mobilna Caritas Laudato si odwiedzi 12 diecezji w Polsce w tym diecezję rzeszowską , gdzie w ramach ogłoszonego przez papieża Franciszka 'Czasu dla Stworzenia”, poprowadzi warsztaty ekologiczne dla parafialnych kół Caritas.

Spotkania przygotują uczestników do napisania eko – projektu w ramach konkursu grantowego. Celem projektu jest zwrócenie uwagi na to, że troska o ekologię jest nieodłącznym elementem życia chrześcijańskiego, mówi Dominika Chylewska z projektu Caritas Ladato si.

Zgłoszone projekty muszą być związane z lokalnymi działaniami na rzecz ochrony środowiska., mówi Agata Chmura, animatorka wspólnoty Caritas Laudato Si diecezji rzeszowskiej.

Wnioski o udział w konkursie można składać do 15 października. W diecezji rzeszowskiej warsztaty odbędą się 15 września w Ropczycach – Witkowicach w parafii pw. Św. Michała Archanioła o godz.9.00.

Projekt „Ekologia integralna encykliki Laudato si w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”, realizowany przez Caritas Polska, został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Agnieszka Bojda