18 września 2020

Warsztaty przygotowała Podkarpacka Komisja Filmowa.

Jak pracują najwybitniejsi przedstawiciele polskiej branży filmowej i jakie mają rady dla pasjonatów i początkujących twórców? O tym od maja przekonują się uczestnicy   spotkań on-line organizowanych przez Podkarpacką Komisję Filmową. Warsztaty są bezpłatne i skierowane do wszystkich zainteresowanych tworzeniem filmów.

W ramach projektu CamON-line średnio raz w miesiącu od maja do października odbywają się spotkania z twórcami i ekspertami z branży filmowej. Do tej pory uczestnicy mieli przyjemność spotkać się z reżyserem Maciejem Bochniakiem, analitykiem opowieści Arturem Wyrzykowskim, krytykiem filmowym Arturem Zaborskim, czy producentką Anetą Hickinbotham.

Warsztaty z tą ostatnią cieszyły się wyjątkowo dużym zainteresowaniem –nic dziwnego, bo ta pochodząca z Rzeszowa producentka w ostatnich latach nie ma sobie równych –to z jej rąk wyszły m.in. wielokrotnie nagradzane „Ostatnia Rodzina” czy „Boże Ciało”.

W  sobotę, 19 września, w godz. 15:00 –18:00 na platformie Zoom odbędą się  warsztaty z montażu z Przemysławem Chruścielewskim, montażystą m.in. wyżej wymienionyh tytułów.

Iwona Kosztyła