13 grudnia 2021

Miasto chce sięgnąć do kieszeni mieszkańców Rzeszowa. Zamierza podnieść opłaty za parkowanie, za przejazdy autobusami MPK i za pobyt dziecka w żłobku. We wtorek sesja Rady Miasta Rzeszowa.

Jutro radni zdecydują czy w Rzeszowie wzrosną opłaty za parkowanie. Opłata w strefach „niebieskiej” i „zielonej” za pierwszą godzinę parkowania miałaby wzrosnąć z 2,5 zł do 4 zł, za drugą – z 3 zł do 4,8 zł, za trzecią – z 3,5 zł do 5,7 zł, za czwartą i kolejną – z 2,5 zł do 4 zł. W strefie „czerwonej” i „pomarańczowej” opłata za pierwszą godzinę parkowania wynosiłaby 2,5 zł, a nie 2 zł.

Więcej ma także kosztować przejazd autobusami MPK. Zarząd Transportu Miejskiego proponuje zastąpienie jednorazowego biletu, biletami minutowymi. Bilet normalny 40-minutowy ma kosztować 4 zł, a 60-minutowy 6 zł. Obecnie za jednorazowy przejazd pasażerowie płaca 3 zł 60 gr.

Podwyżki opłat czekają także rodziców, którzy posyłają dzieci do miejskich żłobków. Opłata stała za pobyt w żłobku ma wzrosnąć z 336 zł do 391 zł. Wyższa także ma być dzienna stawka żywieniowa i wynosić 6 zł. Obecnie wynosi ona 5 zł.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska