4 maja 2022

Fot. KWP Rzeszów

25 wypadków drogowych, w których 2 osoby zginęły, a 28 zostało rannych. To bilans majowego weekendu na drogach Podkarpacia. Policjanci zatrzymali 62 nietrzeźwych kierujących.

Na drogach było więcej policyjnych patroli, a w miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości były prowadzone kaskadowo. Na pobłażliwość policjantów nie mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Od piątku, na podkarpackich drogach doszło do 25 wypadków, w tych zdarzeniach rannych zostało 28 osób, 2 osoby zginęły. Do pierwszego z tych tragicznych wypadków doszło w piątek, 29 kwietnia, w miejscowości Kopki w powiecie niżańskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na prostym odcinku drogi, w obszarze zabudowanym, opel astra potrącił rowerzystę. Mimo podjętej reanimacji, życia 61-letniego mężczyzny, kierującego jednośladem, nie udało się uratować. Drugi miał miejsce w niedzielę w Przedmieściu Czudeckim, w powiecie strzyżowskim. Kierujący motocyklem najpierw uderzył w tył forda, a następnie jeszcze w skodę i fiata. 51-letni mężczyzna kierujący motocyklem, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł na miejscu wypadku.

Podczas majowego weekendu nie zabrakło kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. W tym czasie policjanci udaremnili dalszą jazdę 62 nietrzeźwym kierowcom.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska