23 września 2021

W Galerii Jasielskiego Domu Kultury odbył się wernisaż prac Adrianny Florek, międzynarodowej sławy akwarelistki. Obrazy pochodzącej z Brzozowa artystki będzie można oglądać do 29 października.

Artystka ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie, studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Buzują we mnie przeróżne emocje, ponieważ nie oczekiwałam, że taka wystawa zdarzy się tak szybko. Zgromadziliśmy tutaj 45 prac z ostatnich dziesięciu lat. One nie są ułożone ani chronologicznie, ani tematycznie. Poza zwierzątkami, które lubią być w stadzie. Dla mnie każda z tych prac jest ważna i wyjątkowa. Chciałabym opowiedzieć króciutko o jednej pracy, która otworzyła mi drogę na dalsze, inne życie. To jest akwarela przestawiająca jabłka. Namalowałam ją w 2017 roku. To była pierwsza moja praca, która ze mną współgrała. Jak ja ją podpisywałam, to wiedziałam, że to jest to – podkreśla Ada Florek.

Praca wysłana na międzynarodowy konkurs, została dostrzeżona wśród wielu tysięcy prac i znalazła się w finale, zajmując piąte miejsce.

W swojej 15 – letniej pracy twórczej artystka swoje prace wystawiała w galeriach na całym świecie. Malarka ma na swoim koncie spore sukcesy konkursowe, jest m.in. tegoroczną finalistką „2nd International Masters of Watercolour Youth Alliance” w Chinach, otrzymała także dwa wyróżnienia we francuskich konkursach: „International Pyrenees Watercolour Contest & Exhibition”, „Watercolour Renaissance” oraz wyróżnienie specjalne w Międzynarodowym Biennale Akwareli w Fabriano – „Fabriano Watercolour 2020” we Włoszech. Równie duże sukcesy odnosiła w latach ubiegłych. Tylko w tamtym roku zdobyła wiele nagród na międzynawowych konkursach w: Wielkiej Brytanii, Japonii, USA i Kandzie.