16 listopada 2020

Decyzja środowiskowa dotycząca obwodnicy południowej Rzeszowa prawomocna. Jest decyzja SKO.

Samorządowe Kolegium Odwoławcze utrzymało w mocy decyzję środowiskową dotyczącą realizacji obwodnicy południowej Rzeszowa, czyli połączenia ul. Podkarpackiej z al. Sikorskiego. Wcześniej decyzje tę zaskarżyli mieszkańcy i ekolodzy. Jak powiedział na naszej antenie wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński decyzja SKO pozwala miastu złożyć wniosek do wojewody o tzw. zrid, czyli zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

Po otrzymaniu pozwolenia na budowę miasto będzie mogło ogłosić przetargi na budowę obwodnicy. Wiceprezydent Ustroński szacuje, że będzie to jesień 2021 r. Budowa obwodnicy południowej Rzeszowa ma kosztować ok. 450 mln zł.

Nasz poranny gość powiedział także, że miasto jeszcze w grudniu wystąpi o pozwolenie na budowę innej inwestycji, na którą czekają mieszkańcy, a mianowicie przebudowy ronda na osiedlu Pobitno. W pierwszym kwartale 2021 r. moglibyśmy rozpocząć procedurę przetargową, a w maju rozpocząć inwestycję – mówił na naszej antenie Marek Ustrobiński. Z nowego ronda mieszkańcy mogliby korzystać w maju 2022 r. 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska