30 marca 2024

Fot. 3 PBOT

Wraz ze świętami Wielkanocnymi, żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen Oddział Podkarpacki i Fundacją Nie Zapomnij o Nas, wręczyli wielkanocne paczki żywnościowe lokalnym kombatantom. Celem inicjatywy jest podtrzymywanie pamięci o historycznych wydarzeniach oraz żołnierzach, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę. Zaangażowanie podkarpackich terytorialsów nie jest jednorazowym gestem, lecz częścią cyklicznych działań mających na celu budowanie mostów między pokoleniami by podkreślić wartości, jakimi są pamięć oraz szacunek dla historii.

 

– Każdego roku, w tym szczególnym czasie, staramy się być blisko tych, którzy swoją służbą dla Ojczyzny pokazali nam, co znaczy prawdziwe poświęcenie. Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej służą tym najbardziej potrzebującym, wkładając w to cząstkę nas terytorialsów, w myśl naszego motta: “Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko” – podkreślił płk Michał Małyska, dowódca podkarpackich terytorialsów. Opieka nad kombatantami jest jednym z wielu zadań jakie wykonują żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług”. To kombatanci są dla żołnierzy wzorem i inspiracją do działania, dlatego chętnie angażują się w wiele inicjatyw na ich rzecz. Wielkanoc to okazja do złożenia hołdu bohaterom, którym zawdzięczamy dziś wolność i niepodległość. Krótkie spotkanie z okazji świąt Wielkanocnych jest wyrażeniem wdzięczności, sprawia im wiele radości i wzruszenia. Kombatanci wiedzą że mogą liczyć na żołnierzy, że są ludzie którzy o nich pamiętają.

 

– Wielkanoc to czas refleksji i nadziei, a nasza inicjatywa jest wyrazem szacunku i pamięci o kombatantach – powiedział Krystian Fila, Prezes Podkarpackiego Oddziału Stowarzyszenia Odra-

Niemen.

 

Fundusze na paczki świąteczne dla kombatantów na Podkarpaciu pozyskane zostały ze środków PKO Bank Polski za pośrednictwem Fundacji Nie zapomnij o nas. Przedsięwzięcie jest jednym z wielu działań Stowarzyszenia Odra-Niemen, które aktywnie działa na rzecz kultywowania pamięci narodowej i wsparcia tych, którzy przyczynili się do wolności i niepodległości Polski.

inf. pras.

Skip to content