30 marca 2022

Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej zaprasza prezesów Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej oraz sympatyków stowarzyszenia na wielkopostny dzień skupienia.

Wielkopostny dzień skupienia odbędzie się w dniu 2 kwietnia w sobotę w dwóch turach – dla północnej części diecezji w Rzeszowie oraz dla południowej części w Jaśle. Na wydarzenie zaprasza Jeremi Kalkowski, prezes Akcji Katolickiej w diecezji rzeszowskiej.

 

Założycielem Akcji Katolickiej w Polsce był kardynał August Hlond, którego trwa obecnie proces beatyfikacyjny – jak mówi Jeremi Kalkowski – słowa kardynała są wciąż aktualne w odniesieniu do obecnej sytuacji na Ukrainie.

 

Dekretem bp. Kazimierza Górnego z dnia 2 czerwca 1995 r. w czwartą rocznicę wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie i beatyfikacji Sługi Bożego Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, zainicjowała pracę Akcja Katolicka Diecezji Rzeszowskiej. Pierwsze prace studyjne objęły przygotowanie spotkań informacyjnych oraz opracowanie założeń organizacyjnych Akcji Katolickiej w Diecezji. 

Agnieszka Bojda