11 marca 2022

Piłkarze występujący w trzeciej i czwartej lidze oraz klasie okręgowej rozpoczynają wiosenną rywalizację. Na razie, ze względu na warunki atmosferyczne, w dość ograniczonym zakresie...

Zima pokrzyżowała start wiosennych rozgrywek, dlatego w czwartej lidze, dojdą do skutku jedynie dwa mecze (Stal II Mielec – Czarni Trześń oraz JKS Jarosław – KS Wiązownica), pozostałe, zostały przełożone na 6 kwietnia (wszystkie spotkania rozpoczną się o 16.30). Lepsza sytuacja jest w trzeciej lidze (IV grupa). Tam, odbędą się wszystkie zaplanowane mecze. Stal Stalowa Wola podejmie Wisłokę Dębica, Korona Rzeszów zagra z Podlasiem Biała Podlaska, Wólczanka Wólka Pełkińska spotka się z Chełmianką Chełm a Sokół Sieniawa rozegra spotkanie z Siarką Tarnobrzeg.

W klasie okręgowej, wiosenną rywalizację rozpoczynają jedynie piłkarze w grupie Dębica. Dojdzie tam do ciekawego pojedynku w Dębicy, gdzie rezerwy Wisłoki (10 miejsce po jesieni), zagrają z Chemikiem Pustków (4 miejsce). W obu ekipach doszło do zmiany szkoleniowca. Nowym trenerem Chemika, został Piotr Kozioł. Szkoleniowiec, przepracował z zespołem cały okres przygotowawczy. Mam swój pomysł na tę drużynę, a że moi zawodnicy to bardzo ambitni ludzie, to myślę że stworzymy tutaj coś naprawdę fajnego – stwierdził Piotr Kozioł.

W tej kolejce pauzuje Sokis Chorzelów, natomiast w pozostałych spotkaniach Piast Wolica Piaskowa spotka się z Pogórzem Wielopole Skrzyńskie, Kolorado Wola Chorzelowska zagra Sokołem II Kolbuszowa Dolna, Lechia Sędziszów Małopolski podejmie Kolbuszowiankę Kolbuszowa, Atut Podborze zagra z Czarnovią Czarna, Korona Majdan Królewski spotka się z Victorią Czermin, Kamieniarz Golemki zagra Team Przecław, LKS Głowaczowa podejmie wicelidera, Smoczankę Mielec, a Radomyślanka Radomyśl Wielki zagra z Płomieniem Zagorzyce. 

Tymczasem w grupie rzeszowskiej, wszystkie mecze zostały przełożone na 6 kwietnia. Pozostałe grupy „okręgówki”, rywalizację rozpoczną w przyszłym tygodniu. 

 

Piotr Mazurkiewicz