12 czerwca 2019

W zależności od warunków pogodowych, będzie można z nich korzystać każdego dnia od rana do godz. 18.00.

W gorące dni mieszkańcy mogą korzystać z rześkiej ochłody przy kurtynach wodnych, które  pojawiły się na ulicach miasta. Zostały ustawione w kilku lokalizacjach, z możliwością schładzania się do późnych godzin popołudniowych. Jak tylko wakacyjne temperatury pozostaną z nami na dłużej, kurtyny pomogą przetrwać upały.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. ułatwia mieszkańcom przetrwanie upałów podczas ulicznych spacerów. Kolejny tydzień czerwca rozpoczął się z iście letnią temperaturą, dlatego PWiK zdecydował się zainaugurować sezon. W kilku lokalizacjach miasta stanęły konstrukcje, pod którymi można znaleźć przyjemne orzeźwienie: ul. 3 Maja, ul. Grunwaldzkiej (okolica kościoła pw. św. Ducha), Jana Pawła II (okolica Domu Handlowego), okolica dworca PKP oraz Rynek (ul. Grodzka i przed CKiP).

Kurtyny, które od kilku lat pojawiają się na jarosławskich chodnikach, są bardziej przyjazne dla przechodniów od kurtyn strażackich, ekologiczne i zużywają mniej wody. Mają dwie formy – te w centrum miasta są stylizowane na cokół ulicznej, zabytkowej latarni, pozostałe występują w formie metalowych bramek. Przechodząc przez orzeźwiającą wodną mgiełkę nie ma obaw, że zmoczymy ubrania. Ta forma ochłody bardzo spodobała się naszym mieszkańcom, szczególnie tym najmłodszym. 

 

Iwona Kosztyła