30 października 2020

Wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart, podczas dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się na terenie bazy administracyjno-gospodarczej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, przedstawiła dane dotyczące dostaw sprzętu i materiałów ochrony osobistej z Agencji Rezerw Materiałowych trafiających do podkarpackich jednostek ochrony zdrowia.

Do magazynów wojewody podkarpackiego z Agencji Rezerw Materiałowych dostarczane są środki ochrony osobistej a także płyny do dezynfekcji , które są przekazywane dla podmiotów szpitalnych z terenów naszego województwa,  DPS-ów i szkół w celu ochrony rozprzestrzeniania się koronawirusa w naszym województwie. Jak mówi Ewa Leniart, wojewoda, ilości sprzętowe, które są przeznaczane dla szpitali, są od początku pandemii ogromne. 

Jak informuje Jakub Dzik, zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, proces dostarczania środków ochrony osobistej na terenie województwa podkarpackiego odbywa się w trybie ciągłym. 

Stan obecny łóżek przeznaczonych dla osób z koronawirusem na terenie naszego województwa wynosi około 1500, zajętych na ten moment jest 840. Łóżek z respiratorami województwo podkarpackie posiada 88 , 80 w tej chwili jest zajętych. 

Agnieszka Bojda