2 września 2020

Wszystkie rzeszowskie szkoły rozpoczęły naukę stacjonarną - powiedział w porannym programie Radia Via Zbigniew Bury, dyrektor wydziału edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Powitanie uczniów w placówkach odbywało się bez uroczystych inauguracji, by zachować wytyczne ministra edukacji i sanepidu. Jak powiedział nasz gość, w szkołach obowiązują ścisłe zasady zachowania dotyczące higieny, dystansu i liczby osób w pomieszczeniach.

Także wszystkie rzeszowskie przedszkola zostały otwarte. Jedynak we wtorek przed niektórymi z nich ustawiały się długie kolejki rodziców z dziećmi. Jak wyjaśnił Zbigniew Bury, sytuacja ta wynikała z wielu formalności, które trzeba było dopełnić.

Nasz poranny gość powiedział, że rzeszowskie szkoły i przedszkola mają ściśle określone procedury jak postępować w przypadku pojawienia się wirusa w placówce. Oprócz wytycznych ministra zdrowia i sanepidu zostały przekazane także rekomendacje miasta, dotyczące np. powołania zespołu kryzysowego, z udziałem także rodziców. Jak podkreślał w rozmowie z nami, najważniejsza jest teraz odpowiedzialność nauczycieli, rodziców i uczniów za zdrowie własne i zdrowie innych osób obecnych w placówkach.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska