3 kwietnia 2024

Miasto Rzeszów, obchodząc swoje 670-lecie, zaprasza wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w plebiscycie "Osobowość Rzeszowa". Propozycje  już można zgłaszać .

Będzie to okazja, by wyróżnić tych, którzy w szczególny sposób przyczyniają się do promowania i rozwoju miasta, inspirując i motywując innych swoją pasją oraz zaangażowaniem. Ludzi pełnych energii, którzy zmieniają lokalny świat na lepsze. Teraz nadszedł czas, by pokazać ich światu i wybrać najbardziej wyjątkową „Osobowość Rzeszowa”.

Plebiscyt to nie tylko okazja do wyróżnienia lokalnych bohaterów, ale również forma aktywnego zaangażowania mieszkańców w proces podejmowania decyzji dotyczących życia społecznego miasta. To szansa na wyrażenie swojego głosu i wsparcie dla tych, którzy znacząco przyczyniają się do rozwoju Rzeszowa.

Plebiscyt składa się z kilku etapów. Kandydatów można zgłaszać od 2 kwietnia do 31 maja 2024 roku. Następnie członkowie Kapituły dokonają oceny kandydatów. Kapituła, składająca się m. in. z przedstawicieli rad społecznych oraz mediów, wybierze maksymalnie 10 nominowanych do tytułu „Osobowość Rzeszowa”. Ostateczne słowo będzie należało jednak do mieszkańców, którzy będą mogli oddać głos na swojego faworyta w głosowaniu online.

Zwycięzca zostanie uroczyście uhonorowany podczas kolejnych obchodów rocznicy lokacji miasta

Wspólnie wybierzmy tych, którzy sprawiają, że Rzeszów jest coraz lepszym miejscem do życia i pracy – zachęca do udziału w plebiscycie Urząd Miasta Rzeszowa. 

Obrady kapitały i ocenę kandydatów zaplanowano w dniach 3-28 czerwca, nominacje będą ogłaszane od 1 lipca do 31 lipca. Głosowanie rozpocznie 1 sierpnia i potrwa do 31 października. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagrody w dniach 2-31 stycznia 2025.

Kandydata do plebiscytu można zgłosić e-mailem. Trzeba wysłać skanu wypełnionego formularza zgłoszeniowego, który jest na stronie: erzeszow.pl/osobowscrzeszowa.

Można również zgłosić kandydata w tradycyjnej, papierowej formie. Wspomniany formularz można wypełnić, wydrukować i wysłać pocztą na adres: Urząd Miasta Rzeszowa; Wydział Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki, ul. Rynek 11, 35-064 Rzeszów.

Wypełniony formularz można również osobiście złożyć we wspomnianym wydziale. Na kopercie powinien być dopisek: „Osobowość Rzeszowa”. Jedno zgłoszenie (jeden formularz) może zawierać dane jednego kandydata.

 

Sabina Nowak

Skip to content