18 lipca 2022

Rozpoczęły się wypłaty tak zwanej wyprawki szkolnej w ramach programu 'Dobry start”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuje świadczenie po raz drugi. Szacuje się, że z tzw. wyprawki szkolnej skorzysta w tym roku ponad cztery miliony czterysta tysięcy dzieci.

W tym roku na wyprawkę szkolną trzeba wydać zdecydowanie więcej niż w roku ubiegłym. Pani Bernadeta Rogala ze sklepu papierniczego w centrum Rzeszowa mówi, że winne są temu ceny papieru i tekstyliów.

Wsparciem rodzicielskiego budżetu może być rządowy program „Dobry start”. Świadczenie 300 plus przysługuje na każde uczące się dziecko bez względu na to, jakie dochody posiada rodzina – mówi Wojciech Dyląg regionalny rzecznik ZUS w województwie podkarpackim.

Aby otrzymać dodatkowe 300 zł na wyprawkę szkolną, trzeba złożyć wniosek.

Wnioski mogą być składane wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej oraz portal Emp@tia.

Wnioski można składać do 30 listopada.

W ubiegłym roku na Podkarpaciu zostało złożonych 168 tys wniosków na 246 tys. dzieci, a łączna kwota wypłaconego świadczenia przekroczyła 72 mln zł.

 

 

 

 

 

Małgorzata Oczoś-Błądzińska