24 kwietnia 2019

Po raz kolejny w Zespole Szkół Mechanicznych odbyły się Targi Pracy „Wystartuj z nami”. Prawie 20 pracodawców z regionu poszukiwało pracowników wśród uczniów i absolwentów szkół.

Operator maszyn, ślusarz, spawacz, inspektor jakości, mechanik lotniczy, ale też specjalista kadr i płac, specjalista ds. HR, logistyk czy specjalista ds. sprzedaży. To jedne tylko z prawie 90. dostępnych dziś na targach.  Daria Korcz, z firmy Lotams współorganizator wydarzenia  mówi, że taka forma targów sprawdza się. – Z roku na rok przybywa pracodawców chętnych do wzięcia udziału w targach. Mamy rynek pracownika, zwłaszcza w branżach technicznych, stąd tak duże zainteresowanie.

Mariusz Kapica, dyrektor ZSM w Rzeszowie mówi, że Targi adresowane są nie tylko do uczniów szkoły. – Dziś odwiedzili nas absolwenci poprzednich roczników, ale także studenci. To nie tylko możliwość zapoznania się z ofertami konkretnych firm, zostawienia CV, ale również pierwsze rozmowy kwalifikacyjne.

Targi „Wystartuj z nami” organizuje Zespół Szkół Mechanicznych, Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie, Urząd Marszałkowski oraz firma Lotams.

Agnieszka Radochońska-Kloc