1 lipca 2021

Audycję w ramach projektu „Z wdzięczności za Polskę” będzie można usłyszeć na antenie Radia VIA podczas wakacji, w sobotę o 13:15 i niedzielę o 15:35.

Polska Fundacja Narodowa jest partnerem projektu „Z wdzięczności za Polskę”. Inicjatywa upamiętnia osoby zaangażowane w walkę o wolność naszego kraju. Czym jest bohaterstwo? Co to znaczy być wdzięcznym za Polskę?

Audycja emitowana na antenie Radia VIA została zrealizowana przez Radio Warszawa. Cykl audycji poprowadzi redaktor Paweł Kęska.

O szczegółach mówią goście „Rozmowy Radia Warszawa”, autor audycji redaktor Paweł Kęska i wiceprezes PFN Michał Góras.

To wdzięczność pokoleniom, które walczyły za Polskę – podkreśla wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej. Jest to cel inicjatywy „Z wdzięczności za Polskę”.

Projekt składa się z cyklu 26 wywiadów z ludźmi, którzy walczyli o wolność w czasie II wojny światowej. Pokazuje jak ważna jest troska o dziedzictwo narodowe i kulturowe. Tematem rozmów były historie wojenne poszczególnych osób – w większości kombatantów, którzy w tamtym czasie rozpoczynali dorosłe życie. Opowieści bohaterów wywiadów są skomplikowane. Jak podkreśla redaktor Paweł Kęska, ci ludzie mieli ideały i decydowali się wziąć odpowiedzialność za trudną sytuację w kraju.

Audycję w ramach projektu „Z wdzięczności za Polskę” będzie można usłyszeć na antenie Radia VIA podczas wakacji, w sobotę o 13: 15 i niedzielę o 15:35.

Małgorzata Oczoś-Błądzińska