25 stycznia 2019

W czwartkowy wieczór na Uniwersytecie Rzeszowskim rozbrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy, wszystko za sprawą Świątecznego Koncertu dla Kamila.

Wydarzenie, którego organizacji podjęli się studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego wraz z przyjaciółmi, było okazją ku temu by wspomóc Kamila Kusego. 29 – letni mężczyzna na skutek wypadku, porusza się na wózku inwalidzkim. Rehabilitacja, której jest obecnie poddawany daje nadzieje na to, że znów stanie na nogi. Niestety wymaga to sporych kosztów. Stąd pomysł by zainicjować zbiórkę i wesprzeć go w walce o powrót do zdrowia. Oprawę muzyczną spotkania, zapewnił zespół ,,za5pierwsza”.

Koncert cieszył się zainteresowaniem, zarówno wśród studentów jak i innych osób, które zdecydowały się przyjść i zasilić zbiórkę. Na widowni obecny był również Kamil Kusy, który podkreślał jak bardzo wdzięczny jest za otrzymaną pomoc – Bardzo się ciesze i jestem bardzo wdzięczny, nie spodziewałem się, że przyjdzie tyle osób. To miłe, że mogę tutaj być bo jeszcze parę miesięcy temu to byłoby niemożliwe. Leżałem na łóżku i nie ruszałem od klatki piersiowej w dół żadnymi kończynami. (…) Takie koncerty bardzo mi pomagają i jestem wdzięczny wszystkim za pomoc. 

Podczas koncertu udało się zebrać ponad 3 tysiące złotych. Pomóc Kamilowi Kusemu, można także poprzez Fundację ,,Avalon” – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym.

Arleta Blok