11 stycznia 2019

Kilkanaście pokazów naukowych, konkursy, warsztaty, wystawy, a przy tym mnóstwo zabawy – to atrakcje tegorocznej Nocy Biologów. W 35 ośrodkach akademickich w Polsce, naukowcy z pomocą studentów, przekazywali swoją wiedzę uczniom szkół podstawowych i średnich. W stolicy Podkarpacia imprezę naukową zorganizował Uniwersytet Rzeszowski.

Na wydziale Biologiczno – Rolniczym i Wydziale Biotechnologii UR, dzisiejszy wieczór obfitował w wiele eksperymentów związanych z biologią i nie tylko. Jak mówi dr Magdalena Kwolek – Mirek koordynator wydarzenia – ta inicjatywą jest świetną okazją do popularyzowania nauki i spotkania się pasjonatów biologii.

Uczestnicy Nocy Biologów na brak wrażeń nie mogli narzekać. W programie imprezy były m.in. pokazy doświadczeń biologiczno – fizycznych, Biochemiczne czary mary – pokaz kolorowych doświadczeń z pogranicza biologii i chemii, czy poszukiwanie białka i/lub DNA w różnych produktach spożywczych. Warsztaty naukowe były dla uczniów nie tylko rozrywką, ale również formą pogłębiania wiedzy, którą najłatwiej przyswaja się w praktyce.

Była to już ósma w kraju, a trzecia w Rzeszowie edycja Nocy Biologów.

Arleta Blok