23 lipca 2018

Za nami pierwsza edycja Pikniku Patriotycznego. Wydarzenie miało miejsce w dniach 20-22 lipca i było okazją do tego, by zobaczyć sprzęt i umundurowanie Wojska Polskiego.

Piknik Patriotyczny wpisuje się w obchody 100 -lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym szczególnym 2018 roku, gdzie cała Polska świętuje 100-lecie odzyskania niepodległości, chcieliśmy ten szczególny rok podkreslić w trochę zmienionej formule niż do tej pory. (…) Do tej pory utarło się, że to ludzie przychodzą do muzeum, a przez formę pikniku zrobiliśmy coś odwrotnego to muzeum wychodzi do ludzi – informuje Mateusz Kaczmarzyk Wiceprezes zarządu fundacji muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie.

Podczas pikniku zarówno mali jak i dorośli rzeszowianie, mieli okazję zobaczyć zabytkowe samochody, czołgi, broń i umundurowanie Wojska Polskiego. Swoje stanowiska zaprezentowali 3 Podkarpacka Brygada OT oraz rzeszowska 21 Brygada Strzelców Podhalańskich. Przez ulice miasta przeszła również uroczysta defilada. 

Organizatorem Podkarpackiego Pikniku Patriotycznego jest Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie, które mieści się przy ul. Kochanowskiego 19. Zwiedzanie muzeum jest możliwe: w dni powszednie w godzinach od 9-15 po wcześniejszym zamówieniu telefonicznym, minimum dwa dni przed planowanym zwiedzaniem.

 

Arleta Blok