8 października 2018

W niedziele około 800 biegaczy przemierzyło 42 km. Kto okazał się najlepszy?

W tegorocznym kolejnym już święcie biegu, wzięła udział rekordowa liczba osób. W ciągu dwóch dni ponad 4 tyś biegaczy łącznie wystartowało we wszystkich biegach. 12 biegów młodzieżowych w sobotę, a w niedziele maraton oraz sztafeta maratońska ilość imponująca, jak na Rzeszów rekord frekwencji. Biegacze wystartowali z ośmiu państw, najdalsi byli z Chin – mówił Mirosław Wierzbicki ze Stowarzyszenia Rzeszów Biega.

Na najwyższym podium w kategorii kobiet, stanęła Paulina Grzegórzek ze Szczecina, druga była Paulina Wywłoka, a trzecia Dorota Gapys. Wśród mężczyzn najszybszymi okazali się Wojciech Kopeć następnie Kamil Czapla i Przemysław Dąbrowski.

Podczas maratonu odbyły się także 4 Mistrzostwa Polski w kategorii Duchowieństwa. Laureaci trzech pierwszych miejsc to ks. Michał Kozak, ojciec Cyprian Czop, ks Krzysztof Cieśla.

Organizatorzy maratonu, zachęcają także do zapisów na ,,Bieg Niepodległości”, który odbędzie się 11 listopada w Rzeszowie. Rejestrować się można za pomocą strony  http://runrzeszow.pl/

Arleta Blok