6 listopada 2019

Koncert odbędzie się na Politechnice Rzeszowskiej (Regionalne Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne i Biblioteczno-Administracyjne ul. Powstańców Warszawy 12, aula V-1). Wstęp wolny.

Już w niedziele, 10 listopada o godz. 17 na Politechnice Rzeszowskiej z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbędzie się patriotyczny koncert „Zakazane piosenki” w wykonaniu Solistów i Reprezentacyjnej Grupy Artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Wokaliści i chór zaśpiewają „Zakazane piosenki” czyli utwory antyniemieckie, które powstawały w czasach II wojny światowej „na ulicach” okupowanych miast, nie zabraknie jednak także utworów związanych z innymi wydarzeniami niepodległościowymi.

Wybór repertuaru został dokonany tak, aby był zróżnicowany i atrakcyjny szczególnie dla młodych odbiorców, a tym samym wpływał na upowszechnianie wiedzy na temat polskiego doświadczenia historycznego, tradycji narodowej, historii kultury polskiej – mówi Anna Czenczek, dyrektor Centrum  

Na patriotyczny koncert zapraszają Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie, Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

 

Iwona Kosztyła